• https://www.facebook.com/profile.php?id=100025684460754
  • https://twitter.com/icsadankara
  • https://www.instagram.com/icsadankara/
  • https://www.youtube.com/channel/UCGSpgHyA7JkzP3kBgDsAjVw
SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI PROF. DR. MUHAMMET GÜVEN İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
SAĞLIK İDARECİLERİ DERNEKLER FEDERASYONU - SİDEF
SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCISI PROF. DR. MUHAMMET GÜVEN İLE YAPILAN GÖRÜŞME NOTLARI
 
9 Ağustos 2018
 
            Sağlık İdarecileri Dernekler Federasyonu – SİDEF tarafından 9 Ağustos 2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Muhammet GÜVEN ile toplantı organize edilmiştir.

Toplantıya Sağlık İdarecileri Dernekler Federasyonu Başkanı Ramazan ATA, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi ve İç Anadolu Sağlık İdarecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Afsun Ezel ESATOĞLU,  İç Anadolu Sağlık İdarecileri Derneği Üyesi Necmettin KULKUL, İç Anadolu Sağlık İdarecileri Derneği Üyesi Handan TANRIVERDİ, Akdeniz Sağlık İdarecileri Derneği - ASİD Üyesi ve Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ÇOBAN, Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı ve İç Anadolu Sağlık İdarecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ali ÜNAL katılmışlardır.

Toplantı, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Muhammet GÜVEN’in misafirperverliğinde gerçekleşmiştir. Toplantıda Sağlık İdarecileri Dernekler Federasyonu ve bağlı dernekler tanıtılmış, Sağlık Yöneticiliği mesleğinin amaçları, meslek tanımı, mevcut durumuna yönelik değerlendirmeler sunulmuştur. Kendisine taleplerimizi içeren bir rapor sunulmuştur. Mesleğin sorunları ve çözüm önerileri ile mesleğin gelişimi için talepler iletilmiştir.

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Muhammet GÜVEN tarafından taleplerimiz ve önerilerimiz değerlendirilmiştir. Taleplerimize yönelik toplantıda sunulan sorunlar ve çözüm önerileri aşağıda yer almaktadır:

1. Öncelikle kadro sorunu dile getirilmiştir. Sayın GÜVEN bu konunun önemini bildiğini, konuyla ilgileneceğini, çalışma arkadaşları ile görüşeceğini ifade etmiştir. Verilecek kadronun ismi ve görev tanımı üzerinde konuşulmuştur. Sağlık hizmetleri-idari hizmetler ayrımında nerede olduğumuzu sormuştur. Kendisine halihazırdaki durum açıklanmıştır.

2. Araştırmacı olarak çalışan meslektaşların durumları dile getirilmiştir. Sayın GÜVEN bugünden itibaren yeni araştırmacıların da oluştuğunu, bunlarla da ilgilenilebileceğini ifade etmiştir.

3. Sayın Güven meslek tanımımızı incelemiş ve bu tanım üzerinde istenen kadroya yanıt verebilecek şekilde değişiklikler yapılmasını önermiştir. Bir sonraki görüşmede taslak meslek tanımı üzerinde çalışılabileceğini bildirmiş, meslek tanımının sağlık sektöründeki şartları karşılayacak şekilde yeniden düzenlenmesi için çalışmalarının yapılmasını tavsiye etmiştir. 

4. Bölüm sayısının dolayısı ile mezun sayısının gereğinden çok sayıda olmasının da bir problem olduğunu dile getirmiştir.

5. Bir sonraki görüşmenin 100 gün hedefleri sonrasında olabileceği kendisi tarafından ifade edilmiştir.   
  
124 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SİDEF